Skip to main content

JM-Knights (Rycerstwo)

Szablon JM-Knights został zaprojektowany nie tylko dla tematów średniowiecznych, ale nadaje się idealnie do wszystkich zagadnień związanych z zamkami, rodziną królewską, czy z historycznymi wydarzeniami.

Templatkę każdy może dostosować do swoich własnych potrzeb, poniżej przedstawiamy w jaki sposób można zarządzać i modyfikować przykładowe elementy szablonu.

Zacznijmy od szerokiego obrazka, który przedstawia panoramę zamku i stanowi tło dla górnej części szablonu. Obrazek znajduje się w folderze templatki, a style tła dodane są do pliku:

layout.css (wiersz 18)

#allpage {
background: url("/../images/top_bg.jpg") no-repeat scroll center top transparent;
}

Jeżeli chcesz zmienić tło, wystarczy nadpisać plik top_bg.jpg w folderze images. Zwróć uwagę, że obrazek jest wyśrodkowany, zatem upewnij się, że Twój obrazek, który chcesz dodać jest wystarczająco szeroki. W celu modyfikacji istniejących obrazków możesz użyć projektu graficznego w pliku *.PSD, który jest dołączony do zakupionej paczki (folder "source").

Jeżeli chodzi o logo - jest to herb umieszczony w prawym górnym rogu. Możesz go również podmienić, nadpisując istniejący plik logo.png w folderze templatki.

Warto wspomnieć o chmurach, które przysłaniają rycerza i zamek. Jest to również obrazek użyty jako tło dla div'a z pliku:

layout.css (wiersz 25)

#clouds {
background: url("/../images/clouds.png") no-repeat scroll 0 0 transparent;
height:250px;
left:0;
position:absolute;
top:175px;
width:980px;
z-index:2;
}

Jeżeli chcesz się pozbyć tego elementu, wystarczy usunąć style.

Innymi elementami, które możesz łatwo modyfikować są: postać rycerza oraz slogan w nagłówku szablonu. Są to moduły umieszczone na danej pozycji. Wszystkie dostępne pozycje możesz podejrzeć tutaj: http://templates.design-joomla.eu/jm-knights/index.php?option=com_content&view=article&id=48&Itemid=64
Znaczy to, że obrazki mogą być w łatwy sposób modyfikowane, wystarczy edytować moduł i umieścić własną treść.

Demo szablonu zawiera style dla naszych dodatków: DJ-Catalog'a 2 oraz DJ-ImageSlider'a. Więcej o nich dowiesz się na http://dj-extensions.com

Zobacz tutaj wszystkie właściwości szablonu: http://templates.design-joomla.eu/jm-knights/index.php?option=com_content&view=article&id=47&Itemid=63