Skip to main content

O naszych dodatkach w darmowym kursie o Joomla!

Tworzenie stron WWW z Joomla jest proste. 10-ta część darmowego kursu to obszerny temat, który dotyczy niezbędnych dodatków. Niezbędnych aby rozbudować witrynę o dodatkowe funkcjonalności takie jak np. galeria zdjęć.

Autorem jest Sławomir Pieszczek, czyli znany w Polsce, twórca książek, e-booków i szkoleń na temat Joomla!

Nam jest szczególnie miło, ponieważ Pan Sławomir wymieniając te 10 niezbędnych dodatków dla Joomla, uwzględnia również nasze komponenty - DJ-MediaTools oraz DJ-ImageSlider jako te, które świetnie nadają się do wyświetlania obrazków ,tworzenia galerii czy slajdów.

  • DJ-MediaTools to wszechstronny i łatwy w konfiguracji komponent galerii Joomla zawiera wiele zaawansowanych funkcji. Pozwala wybierać spośród 9 dostępnych galerii i układów slajdów. Można wyświetlać zarówno zdjęcia jak i filmy.
  • DJ-ImageSlider to darmowy dodatek służący do wyświetlania obrazków wraz z opisami w formie efektownych slajdów.

Ta książka, to już kolejna pozycja, w której zostają wspomniane nasze dodatki dla Joomla. Komponenty, moduły i wtyczki DJ-Extensions lub nasze wielofunkcyjne szablony dla Joomla bardzo często są wykorzystywane jako przykłady rozwiązań dla stron internetowych w kursach i książkach tego autora.

Zainteresowany? Tutaj możesz zapisać się na taki kurs.

Gorąco polecamy również kanał YouTube Sławomira Pieszczka. Można tam znaleźć kolekcję filmów dotyczącą istotnych zagadnień związanych z Joomla.

Musimy dodać, że twórca wspomnianych publikacji przygotowuje właśnie artykuł o DJ-MediaTools. Jak tylko zostanie on opublikowany to na pewno o tym wspomnimy :)

My również ciężko pracujemy, a efektem będzie kolejna wersja komponentu DJ-MediaTools - już niebawem :)

Co ponadto? Polecamy również książkę pt. Joomla! 3.x. Praktyczny kurs , dzięki której krok po kroku poznasz podstawy pracy z systemem Joomla. Dowiesz się także, jak zmieniać standardowe szablony (tzw. templatki), lub korzystać z gotowych szablonów (darmowych i płatnych).