Skip to main content

Co to jest Joomla?

Joomla to darmowy (open-source) system zarządzania treścią ( CMS - Content Management System). Dzięki temu rozwiązaniu, użytkownik nie musi posiadać umiejetności programowania aby dokonywać w łatwy sposób zmian na stronie,a treści są dynamiczne i można je zmieniać w dowolnym momencie. Wszystkie funkcje typu tworzenie, edycja i publikowanie można kontrolować za pomocą jednego interfejsu - Panelu administratora.

 

Językiem programowania użytym do stworzenia Joomla! Jest PHP.

Joomla! Jest aktualnie wspierany przez tysiące rozszerzeń, modułów i wtyczek z społeczności Joomla! Dzięki temu możemy dowolnie rozszerzać funkcjonalność Joomla i dostosowywać ją do swoich celów.

Popularność systemu Joomla na świecie jest niewyobrażalna. Sam system został pobrany już ponad 75 milionów razy.

 

Czy warto użyć Joomla do następnego projektu internetowego?

Dzięki CMS Joomla można wdrożyć swoje usługi w swojej witrynie. Nie musisz wydawać dużo pieniędzy, ani nie musisz zatrudniać programistów - używając bezpłatnego oprogramowania Joomla i pobierając darmowy szablon dla tego systemu, możesz łatwo stworzyć i skonfigurować witrynę firmy.

Kolejnym atutem systemu Joomla CMS jest jego społeczność, ponieważ nawet jeśli uważasz ,że coś jest skomplikowane i nie dasz rady tego zrobić w internecie znajdziesz tysiące poradników na ten temat.

System Joomla jest wspierany przez bardzo dużą społeczność i na rynku istnieje wiele firm, które udostępniają użyteczne rozszerzenia i szablony. Jedną z takich firm jest DJ-Extensions - tworzą rozszerzenia, które nadadzą Twojej stronie funkcjonalności, których akurat potrzebujesz np.: Komponenty Joomla do tworzenia portalu opartego na ogłoszeniach, katalogach czy też moduły i wtyczki, które pozwolą Tobie tworzyć galerie, nowoczesne systemu menu czy też pokazy slajdów.

Z drugiej strony mamy też takie firmy jak Joomla-Monster, które zajmują się tworzeniem szablonów wielofunkcyjnych - zarówno płatnych i darmowych.Profesionalny szablon pomoże Tobie zaoszczędzić czas, zachować estetykę strony i zgodność ze wszystkimi urządzeniami.

 

Najważniejsza funkcje Joomla to : 

- Całkowicie darmowa

- Łatwa instalacja

- Jest wielozadaniowa, idealnie nadaje sie dla blogerów, portali, katalogów produktów, sklepów internetowych, portfolio, systemów rezerwacji czy też serwisów informacyjnych i biurowych.

- Rozbudowane zarządzanie treścią

- Rozbudowane zarządzanie użytkownikami

- Obsługa wielu języków

- Formularze kontaktowe

- Edytory tekstowe takie jak JCE umożliwiają formatowanie tekstu jednym kliknięciem

- Wsparcie społeczności Joomla

 

CMS Joomla to bardzo szybki system, który pomaga nam tworzyć zarówno małe strony internetowe jak i te duże. Jest to idealna propozycja dla osób, które nie chcą spędzić mnóstwa godzin na uczeniu się programowania. Chcesz stworzyć unikalną witrynę internetową bez znajomości programistycznych? Z Joomla jest to możliwe!