joomla-monster-hct

HCT to skrót od Highly Customizable Template - Czyli w wolnym tłumaczeniu Templatka, którą można dostosowywać, w bardzo wysokim stopniu, do własnych potrzeb.

Framework HCT jest bazą dla naszych szablonów, która wprowadza, wiele narzędzi służących do dostosowywania szablonu, oraz zaawansowane ustawienia parametrów templatki. HCT pozwala na tworzenie własnych wersji kolorystycznych templatki, bez konieczności zagłębiania się w kod CSS! Wszystkie templatki stworzone z wykorzystaniem tego frameworku, oznaczone będą logiem HCT.

 

Co sprawia, że Framework HCT jest tak potężny?

W pierwszej kolejności zobacz wszystkie zakładki parametrów templatki:

hct-configuration

Zanim przejdziemy do szczegółowego opisu każdego z parametrów, krótki opis powyższych zakładek:


BASIC SETTINGS - zawiera podstawowe ustawienia, niezbedne do rozpoczęcia pracy nad projektem. Niektóre z opcji w tej zakładce mają wpływ na kolejne parametry konfiguracji. W tej zakładce możesz również zapisać twoje ustawienia templatki w pliku *.cfg.json

TEMPLATE LAYOUT -  zawiera ustawienia odpowiedzialne za layout templatki, szerokość templatki ( łącznie z szerokością dla telefonów komórkowych, tabletów i innych urządzeń mobilnych), jak również schematu rozmieszczenia kolumn.

GLOBAL STYLES - w tej zakładce można nadpisać kilka stylów dla wszystkich dostępnych stylów templatki, jak np. czcionki i tło templatki.

CUSTOM STYLES - ustawienie własnych stylów wybranych w pierwszej zakładce - basic settings. Znajdziesz tu moc ustawień dla każdego z kolorów tempatki, które zmieniają się po wyborze wersji kolorystycznej templatki: style1, style2, style3. Oznacza to tyle, że jeśli nie odpowiada ci żadna z wersji kolorystyczych templatki, możesz w prosty sposób skomponować własną jej wersję.

ADVANCED FEATURES - jest tu kilka zaawansowanych opcji, które nie mają wpływu na wygląd templatki.