Ustawiena podstawowe: Basic Settings, to pierwsza zakładka widoczna w Menadżerze Templatki.

Ustawiena te pozwalają na skonfigurowanie większości podstawowych parametrów templatki.

Przejdź do -> Rozszerzenia -> Szablony -> Styl -> kliknij w nazwę templatki

Zakładka Basic Settings podzielona jest na dwie sekcje:
  • Initial Settings - ustawienia początkowe, powinieneś zacząć od ustawienia tych opcji.
  • Settings Storage - tutaj możesz wyexportować, pobrać lub wgrać ustawienia templatki.

1_600x128-equal_images_faq_hct_hct-basic-settings

 

Zakładka "Initial Settings".

Zachęcamy do rozpoczęcia pracy od tych ustawień.

2_600x344-equal_images_faq_hct_hct-basic-settings-initial

 

Dostępne są dwa sposoby wyświetlenia logotypu:

Logo - za pomocą przycisku "Select" wgraj obrazek logo na serwer, zastępując przykładowe logo templatki. Użyj przycisku "Clear" jeśli nie chcesz umieszczać obrazku logo.

Logo text - jeśli nie masz logo i w zamian chcesz użyć tylko tekstu z nazwą firmy, wpisz ją tutaj. Pamiętaj, że w tym wypadku, w opcji logo nie może być wybrany żaden obrazek.

Site description - w tym miejscu możesz dodać krótki opis twojej firmy, który wyświetli się pod logo. Może to być krótki opis działalności albo slogan Twojej firmy.

Template color switcher - przełącznik koloru templatki umiejscowiony jest na samym jej dole. Wybierz opcję "Disabled" żeby usunąć przełącznik z Twojej strony.

Template style - wybierz domyślną wersję kolorystyczną templatki. Można dostrzec, że jedną z opcji do wyboru jest "Custom style". Jeśli wybierzesz tę opcję, możliwe będzie podanie własnych stylów CSS w zakładce "Custom Styles". W ten sposób można stworzyć własną wersję kolorystyczną templatki.

Uwaga: Zwróć uwagę, że w zakładce "Global Style" możliwe jest nadpisanie niektórych z globalnych stylów CSS templatki, a zmiany te zastosowane będą do wszystkich wersji kolorystycznych templatki ( łącznie z własną wersją "Custom Style").

Font size switcher - przełącznik wielkości czcionki, umiejscowiony niedaleko pozycji breadcrumb. Przełącznik pozwala odwiedzającemu stronę na zmianę wielkości czcionki. Wybierz  opcję "Disabled" jeśli chcesz usunąć przełącznik.

Favicon image - favicon to ikonka, która pojawia się w pasku adresowym przeglądarki internetowej oraz obok nazwy strony w jej zakładce u góry przeglądarki. Ta opcja pozwala na wgranie własnego favicon'u ( rekomendowany rozmiar to 16x16 pixeli ). Jeśli zostawisz to miejsce puste w miejscu favicon'u wyświetlany będzie domyślny obrazek templatki. Do stworzenia własnej ikonki favicon skorzystaj z jednego z dostępnych w sieci darmowych generatorów.

Zakładka "Settings Storage"

Ustawienia te pozwalają na zapisanie wszystkich parametrów templatki.

3_600x334-equal_images_faq_hct_hct-basic-settings-storage

 

Z powodu, że w konfiguracji templatki jest tak dużo parametrów, możesz mieć problem z zapamiętaniem wszystkich wprowadzonych wartości. "Settings Storage" pozwala na zapisanie wszystkich ustawień.

Trzeba pamiętać o kliknięciu przycisku "Save", przed zapisaniem ustawień templatki.

Zobaczmy jak zrobić to prawidłowo:

Stored settings - jest to lista wszystkich zapisanych plików z ustawieniami templatki. Wybierz któryś z plików i kliknij przycisk "Load" aby użyć wybranych ustawień. Przycisk "Download settings" pozwala na zapisanie wybranego pliku na dysku twardym twojego komputera. ( użyj prawego przycisku myszy i wybierz Zapisz jako... aby zapisać plik.)

Upload settings - tutaj możesz wczytać, ustawienia zapisane wcześniej na twardym dysku. Nie używaj Przeglądarki Internet Explorer do wczytywania pliku. IE nie wspiera ajax upload.

Save settings - Po zapisaniu konfiguracji parametrów templatki, po przez kliknięcie w "joomlowy" przycisk save/zapisz, możesz przystąpić do zapisania pliku z konfiguracją templatki. Wprowadź nazwę pliku i kliknij przycisk "Save". Od tej pory twój plik z konfiguracją templatki dostępny jest do wyboru z listy w Stored settings.