środa, 10 kwietnia 2019 10:37

DJ-Classifieds-3-7-7-7
Z przyjemnością przedstawiamy najnowszą wersję naszego rozszerzenia ogłoszeniowego dla Joomla. DJ-Classifieds zawiera teraz pełne wsparcie dla OpenStreetMaps i więcej ulepszeń, które sprawią, że praca z tym rozszerzeniem będzie łatwiejsza i da więcej możliwości.

Nowe funkcje

Pełna obsługa OpenStreetMap

OpenStreetMap to nowy odpowiednik Google Maps. Jak zapewne wiesz, Google niedawno zaktualizowało swoje zasady korzystania z Map Google.

Te zmiany wprowadzają limity darmowego użytkowania i wymagają od użytkowników dołączenia ich kart kredytowych do konta, co nie jest akceptowane lub nie może być przetwarzane przez niektóre organizacje. Mapy Google mogą być również ograniczone w niektórych krajach - to jest ten moment, w którym wkracza OpenStreetMap.

osm-clusters3

Począwszy od tej wersji, OpenStreetMap jest obsługiwany w tych widokach i modułach:

Jeśli chcesz przełączyć się z Google Maps na OpenStreetMap, oto co musisz zrobić:

POI (Punkty zainteresowania) w OpenStreetMap.

Jedną z nowych funkcji, których można używać z OSM, są podpowiedzi (sugestie), które pojawiają się w module wyszukiwania podczas używania pola Adres, jak również w formularzu dodawania ogłoszenia. Podobnie jak w funkcji Google Maps, gdy użytkownik zaczyna wpisywać treść w jednym z tych pól - wyświetlane są sugestie wyciągnięte przez API OSM i można je kliknąć, aby użyć ich jako wyszukiwania.

poi-osm

OpenStreetMap - usługi geolokalizacyjne

OSM świadczy również usługi geolokalizacyjne, więc podczas korzystania z przycisku „Użyj mojej lokalizacji” w formularzu dodawania ogłoszenia lub ikony lokalizacji w module wyszukiwania - mapa (w formularzu dodawania) i adres lokalizacji w polu adresu w wyszukiwaniu moduł będą aktualizowane i mogą być używane do wyszukiwania według zasięgu.

geolocation-osm

Nowy parametr modułu Mapy - „Dopasuj do elementów”

Podczas korzystania z tej opcji moduł mapy wyświetli widok, który obejmie wszystkie elementy z DJ-Classifieds. Na przykład - jeśli witryna zawiera ogłoszenia z całego świata - mapa zostanie rozciągnięta na cały świat, ale jeśli witryna jest ograniczona do mniejszego zakresu lokalizacji, zostanie tak wyświetlona, aby pokazać wszystkie elementy z tego obszaru.

Istnieje również inny parametr w module map, który współpracuje z OSM - „Adres początkowy z geolokalizacji” - kiedy to jest ustawione, strona, na której wyświetlany jest moduł mapy, użyje geolokalizacji do wyśrodkowania mapy w miejscu, w którym znajduje się użytkownik. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli chcesz pokazać ogłoszenia znajdujące się blisko użytkownika.

 

Widok wydruku

Możesz teraz włączyć widok drukowania ogłoszeń. Niektórzy użytkownicy muszą mieć wydrukowaną wersję ogłoszenia. Teraz możesz łatwo włączyć tę funkcję i pozwolić użytkownikom umieścić szczegółowe informacje na zwykłym papierze.

print

Włączenie funkcji jest proste:

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O DRUKOWANIU STRONY Z OGŁOSZENIAMI

 

Nowy wygląd panelu sterowania

Przez jakiś czas nie zmienialiśmy wyglądu panelu sterowania i potrzebna była aktualizacja. Przeprojektowaliśmy go za pomocą nowych ikon i ogólnego wyglądu, co obejmuje m.in informację o bieżącej wersji i możliwości sprawdzania poprawności klucza licencyjnego.

new-panel

Nowa logika filtrów dla pól niestandardowych

Pola niestandardowe są jedną z najczęściej używanych funkcji w DJ-Classifieds.

Posiadanie opcji używania dodatkowych pól dla różnych kategorii sprawia, że DJ-Classifieds jest bardzo potężnym rozszerzeniem Joomla, które jest szeroko stosowane nie tylko jako rozwiązanie do ogłoszeń, ale także do innych celów.

Przed wersją 3.7.7 filtry wyszukiwania pól niestandardowych podczas ustawiania w polach wyboru działały z operatorem "Or". Oznacza to, że używając modułu filtrów i zaznaczając pola wyboru, wyniki pokazują się uwzględniając wszystkie elementy, które zawierały wskazane wartości.

Teraz jest nowa opcja, której możesz użyć:

filter-logic


Ustawiając tę logikę filtrowania, możesz wybrać operator "OR" lub "AND". Po ustawieniu go na "AND" - tylko wyniki spełniające wszystkie kryteria będą wyświetlane w wyniku wyszukiwania. Możliwość wyboru tego zachowania jest dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz pokazać dokładne efekty wyszukiwania.

Konfiguracja logiki filtra jest bardzo prosta:

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O TYM, JAK ZMIENIĆ LOGIKĘ FILTRA

Nowe opcje paska narzędzi w zapleczu strony

Dodaliśmy nowe przyciski, które pozwalają na zmianę statusu w wielu elementach naraz. Teraz możesz publikować / cofać publikację jednocześnie dla:

  • kategorii
  • pól
  • promocji
  • czasów trwania

Dodaliśmy również możliwość usuwania płatności z listy płatności.

batch1

50 poprawek

Nowe funkcje to nie wszystko, nad czym pracowaliśmy. W tej wersji znajdziesz również 50 poprawek, które zostały zastosowane dla DJ-Classifieds.

Teraz mamy dwie strony demonstracyjne dla DJ-Classifieds:

Więcej informacji o tej aktualizacji: