środa, 07 października 2020 07:34

Popularne szablony WCAG dla Joomla

Przygotowaliśmy zestawienie naszych 4 najpopularniejszych szablonów WCAG dla Joomla. Wybrane szablony WCAG posiadają szerokie możliwości konfiguracji, dzięki czemu można zastosować je między innymi do budowy dostępnej strony internetowej dla:

 • Szkoły
 • Przedszkola
 • Gminy
 • Policji / Straży / Szpitala
 • oraz innych instytucji publicznych

Wymienione na tej liście szablony WCAG, to światowe bestsellery w dziedzinie dostępnych stron internetowych. Zostały docenione przez naszych klientów głównie za:

 • łatwość instalacji i konfiguracji. W łatwy i szybki sposób można zainstalować gotową stronę z przykładowymi danymi
 • polskie tłumaczenia do dodatków oraz szablonu
 • świetnie wsparcie techniczne w języku polskim, prowadzone za pomocą czatu online lub wiadomości mailowych
 • cykliczne aktualizacje dodatków, poprawiające błędy oraz dodające nowe funkcjonalności
 • niską cenę

Główne cechy szablonów WCAG

Szablony posiadają szereg wbudowanych usprawnień, które pomogą osobom niepełnosprawnym poruszać się po stronie, ale należy też zwrócić uwagę, że sama instalacja szablonu i dodatków nie wystarczy - konieczne jest też prawidłowe formatowanie treści umieszczanych na stronie, tak aby były zgodne z wytycznymi WCAG 2.1.

Nawigacja klawiaturą

Nawigacja za pomocą klawiatury

osoba niepełnosprawna nie musi używać myszy komputerowej do poruszania się po odpowiednich sekcjach serwisu, wystarczy klawiatura do swobodnego poruszania się po stronie. Przechodzenie do kolejnych pozycji menu jest możliwe za pomocą klawisza Tab, dzięki czemu możemy szybko poruszać się po stronie.

elementy animowane wcag

Unikanie elementów animowanych

jest to ułatwienie dla osób cierpiących na epilepsję - stabilna grafika, brak szybkich i jaskrawych animowanych efektów to niewątpliwa zaleta dla osób cierpiących na tego typu choroby.

Opisy linków

Zrozumiałe opisy linków

opis linku jasno wskazuje, do czego się odnosi - dzięki temu, osoby niewidzące, z łatwością poruszają się po stronie.

wysoki kontrast joomla wcag

Tryb wysokiego kontrastu

Tryb wysokiego kontrastu zapewnia .świetną czytelność tekstu na stronie.Dostępne aktualnie tryby:

 • czarno-biały,
 • czarny / żółty,
 • żółty / czarny

tryb nocny wcag joomla

Tryb nocny

Pozwala uniknąć zmęczenia oczu, wyświetlając bardziej stonowaną wersje kolorystyczną strony.

Przełącznik układu strony wcag

Przełącznik układu strony

Funkcja ta pozwala dostosować szerokość ekranu do Twoich potrzeb

Przełącznik rozmiaru czcionki wcag

Przełącznik rozmiaru czcionki

Kiedy bazowa czcionka jest zbyt mała, za pomocą tej prostej funkcji możesz powiększyć wszystkie czcionki na stronie. Do wyboru masz aż 3 poziomy.


Najlepsze szablony WCAG

Szablon WCAG dla gminy i miasta

1. JM Commune Offices

Dostępna strona internetowa dla gminy, miasta i innych instytucji publicznych

Ten szablon to absolutny bestseller! Został zaprojektowany tak, aby użytkownik z łatwością mógł go dopasować do każdej branży. Prosty, minimalistyczny, a zarazem bardzo funkcjonalny.

Idealnie nadaje się na stronę dla miasta, gminy i innych instytucji publicznych dzięki prostemu układowi i zastosowanym modułom. Jest to też nasza najtańsza propozycja, spełniająca wymagania WCAG 2.1

Kup teraz

Szablon WCAG dla szkół

2. JM Education

Nowoczesny szablon WCAG 2.1 dla szkół i przedszkoli

Ten szablon jest dużo bardziej rozbudowany niż pierwszy szablon. Rozbudowaliśmy ten produkt między innymi o dodatkowe komponenty DJ-Events, DJ-MediaTools oraz DJ-Tabs. Te dodatkowe wtyczki, pozwolą Tobie jeszcze lepiej i łatwiej zaprezentować plany zajęć, galerie zdjęć czy też nadchodzące wydarzenia.

Oczywiście dodatkowe komponenty posiadają również szereg funkcjonalności, które pozwolą osobie niepełnosprawnej łatwiej poruszać się po stronie.

Kup teraz

Szablon WCAG dla uczelni

3. JM University

Minimalistyczny szablon dla szkół, uczelni i uniwersytetów spełniający wymagania WCAG 2.1

Podobnie jak szablon z drugiego miejsca, JM University jest dedykowany szkołom, uczelniom oraz uniwersytetom. W skład szablonu, podobnie jak w JM Education znajdziemy dodatkowe komponenty, takie jak DJ-MegaMenu ( rozbudowane menu), DJ-MediaTools ( pokaz slajdów i galerie) oraz DJ-Tabs ( urozmaicona forma prezentacji danych )

Kup teraz

Simple - szablon WCAG dla firm

4. JM Simple

Szablon WCAG dla firm

Na czwartym miejscu uplasował się nasz kolejny szablon JM Simple, który głównie dedykujemy firmom, które chcą zapewnić sobie większą ilość odbiorców, nie zamykając się na osoby niepełnosprawne. Motyw posiada szereg modułów i funkcjonalności, które pozwolą Tobie zbudować dowolną stronę dla nowoczesnej firmy czy korporacji, dużych i małych biznesów, agencji czy organizacji dobroczynnych. WCAG dla firm, to najnowszy trend, który pozwala pokazać firmie,że zależy im na wszystkich odbiorcach.

Kup teraz
Motywy Wordpress WCAG