wtorek, 27 kwietnia 2021 10:14

dj-catalog2-wersja39-nowe-funkcje

Z przyjemnością informujemy, że ukazała się nowa wersja DJ-Catalog2 - rozszerzenia dla koszyka zakupów i katalogu produktów w Joomla. Aktualizacja przynosi wiele nowych funkcji, o które wielu użytkowników prosiło.

Ważne: Jeśli jesteś już użytkownikiem DJ-Catalog2, przeczytaj uważnie, co się zmieniło przed aktualizacją komponentu, pamiętaj, aby najpierw wykonać kopię zapasową, a jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy podczas aktualizacji, skontaktuj się z nami, aby uzyskać pomoc.

Najważniejsze zmiany, które powinieneś sprawdzić to dodatkowe pola użytkownika oraz szablony powiadomień e-mail, gdyż w tych obszarach pojawiły się największe zmiany.

7 najważniejszych zmian w DJ-Catalog2 wersji 3.9

#1. Dodatkowe pola użytkownika

W poprzednich wersjach DJ-Catalog2 wszystkie atrybuty użytkownika, takie jak imię i nazwisko, adres, telefon były zakodowane na sztywno i nie było możliwości tworzenia własnych atrybutów bez zmiany kodu aplikacji.

Teraz to się zmieniło i wprowadziliśmy system, który pozwala na bardziej elastyczne sterowanie atrybutami klientów i tworzenie własnych pól.

Można zmieniać kolejność tych pól, można ustawiać, gdzie dane pole ma być wyświetlane, jest dużo większa elastyczność komponentu.

Choć zmiana jest pozornie niewidoczna od frontu strony, to w ustawieniach komponentu widać duże różnice.

Atrybuty klientów / użytkowników i dodatkowe pola

User extra field

#2. Obsługa wielu języków

Konkretne kategorie, produkty, producenci lub dodatkowe pola mogą być teraz przypisane do różnych języków. Ponadto, można powiązać zawartość różnych języków między sobą.

Podstawowe wsparcie dla witryn wielojęzycznych

djcatalog2 core multilang list

#3. Własne statusy zamówień

Pojawiła się nowa funkcja pozwalająca administratorom na bardziej elastyczne zarządzanie statusami zamówień. Można teraz zmieniać ich nazwy, tytuły czy opisy.

Statusy zamówień mogą mieć konkretne znaczenie, np. wysyłanie powiadomień e-mail dedykowanych poszczególnym statusom (możliwe jest przypisanie statusu zamówienia do konkretnego powiadomienia e-mail), wyświetlanie bardziej szczegółowego opisu dla każdego statusu, czy generowanie faktury po opłaceniu zamówienia.

Inne dodatkowe funkcje to możliwość wskazania domyślnego statusu dla zamówień opłaconych oraz statusu dla nowych zamówień (użytkowników zalogowanych lub odwiedzających stronę).

Statusy zamówień

order statuses

#4. System szablonów dla powiadomień e-mail

Teraz można łatwo modyfikować treść powiadomień e-mailowych i tworzyć własne szablony.

Poprzednio szablony powiadomień e-mail były już zdefiniowane, a wprowadzona zmiana daje możliwość tworzenia i edytowania ich treści (kodu HTML) w zapleczu Joomla.

Co więcej - można uzyskać dostęp do rejestru wszystkich wiadomości wysyłanych przez komponent. Do tego służy baza danych wysłanych e-maili, w której można je znaleźć.

Szablony e-maili i wiadomości

message template

#5. Obsługa rejestru działań użytkowników

Komponent jest zintegrowany z systemem logowania Joomla! Do tego celu wykorzystywany jest plugin "action log-DJ-Catalog2". Możesz monitorować różne typy działań wykonywanych przez Twoich użytkowników.

Dodatek "Action log" dla rejestru działań użytkownika

actionlog log

#6. Moduł statystyk dla administratorów

Moduł "Admin Stats" wyświetla statystyki w zapleczu strony / panelu kontrolnym Joomla.

Zobacz jak używać moduł statystyk w DJ-Catalog2

admin stats example djc2

#7. Układ "Slider" dla modułu "Items."

Nowa wersja modułu DJ-Catalog2 "Items" otrzymała alternatywny układ (slider). Możesz wybrać, ile produktów ma być wyświetlanych na slajdzie, w każdym wierszu i kolumnie.

Moduł Items

Pozostałe zmiany i ulepszenia

  • Automatyczne etykiety / identyfikatory

Produkty mogą być teraz automatycznie etykietowane, gdy została do nich zastosowana reguła cenowa (np. rabat).

Etykiety - odznaki i etykiety automatyczne

  • Możliwość wyłączenia faktur lub wysyłania ich pocztą elektroniczną

Faktury, formularze, listy przewozowe - dokumenty PDF

  • Nowy typ pola - Textarea - w personalizacji produktu
  • Usunięto "tryb katalogowy" (czyli uproszczoną/ograniczoną wersję komponentu)

Polskie tłumaczenie dla DJ-Catalog2 3.9

Opublikowaliśmy aktualne, pełne polskie tłumaczenie dla DJ-Catalog2. Aktualna polska paczka językowa jest dostępna za darmo dla aktywnych subskrybentów komponentu.

Pobierz polskie tłumaczenie DJ-Catalog2

Aktualizacja szablonu JM ZoneStore

Wraz z aktualizacją DJ-Catalog2 w wersji 3.9, zaktualizowaliśmy szablon JM Zone Store.

Aktualizacja szablonu przynosi kilka ulepszeń, w tym dostosowanie stylów CSS dla nowej wersji DJ-Catalog2, oraz kilka poprawek błędów.

Ten szablon jest oparty na rozszerzeniu DJ-Catalog2 i oferuje responsywny układ sklepu inspirowany rozwiązaniami marketingowymi Amazon.

Użyj go, aby sprzedawać swoje produkty online łatwiej niż kiedykolwiek.

Dowiedz się więcej o szablonie JM ZoneStore

Zobacz stronę demo szablonu JM ZoneStore

zonestore template front-djcat2

Dowiedz się więcej