środa, 14 lipca 2021 13:23

Aktualizacja DJ-MediaTools 2.17

Wersja 2.17 DJ-MediaTools, rozszerzenia Joomla do tworzenia pokazów slajdów lub galerii przynosi istotne zmiany i ulepszenia. Przyjrzyjmy się im.

Nowe funkcje

Wdrożony układ Horizontal Swipe dla galerii Joomla

DJ-MediaTools jest jednym z popularnych rozszerzeń, którego użytkownicy mogą teraz korzystać z układu Horizontal Swipe. Rozszerzenie galerii obrazów oferuje teraz 11 różnych układów do wyboru. Ten układ szczególnie pokazuje swoje możliwości, gdy wyświetlany jest na urządzeniach mobilnych i obsługiwany za pomocą dotykowego machnięcia. Na komputerach stacjonarnych/laptopach z panelami dotykowymi można przesuwać palcem w lewo i w prawo (na urządzeniach mobilnych) lub gestami lewo/prawo na panelach dotykowych.

horizontal-swipe-layout1

horizontal-swipe-layout12

horizontal-swipe-layout13

horizontal-swipe-layout14

Układ Horizontal Swipe jest przyjazny dla urządzeń mobilnych z funkcją "Swipe" i pozwala na stworzenie nowocześnie wyglądającej galerii zdjęć z unikalnym sposobem prezentacji zdjęć. Można go użyć do galerii wydarzeń, tworzenia portfolio, lub innej pięknej galerii Joomla. Układy swipe i responsywne są bardzo częstym rozwiązaniem stosowanym na stronach Joomla.

Powinieneś również wiedzieć, że komponent jest responsywnym narzędziem do wyświetlania zdjęć i filmów, na przykład filmów z youtube lub Vimeo, osadzonych filmów z YouTube i przesłanych plików.

Wideo przykłady układu horizontal swipe 

Nowy układ świetnie sprawdza się zarówno na laptopach czy komputerach stacjonarnych z touchpadem, gdzie użytkownicy mogą łatwo nawigować po slajdach przesuwając palcem w lewo i w prawo, jak i na urządzeniach mobilnych przesuwając palcem po ekranie. Zobacz przykłady z jednej z witryn, gdzie DJ-MediaTools został użyty do wyświetlania wiadomości (z artykułów Joomla) poniżej:

Przeciągnięcie poziome na pulpicie - przeciągnięcie w lewo i w prawo na touchpadzie:

Przeciągnięcie poziome na telefonie - przesuwanie w lewo i w prawo na ekranie telefonu komórkowego: 

Zaimplementowany parametr opacity dla układu Horizontal Swipe

Dodatkowo wprowadziliśmy parametr nieprzezroczystości tylko dla tego układu galerii obrazów, który działa dla tła. Możesz ustawić poziom pokrycia dla koloru tła. Opisuje to poziom przezroczystości, gdzie 1 nie jest w ogóle przezroczysty, 0,5 jest w 50% przezroczysty, a 0 jest całkowicie przezroczysty.

Zobacz przykłady układu Horizontal Swipe

Nowy układ panelu kontrolnego

DJ-MediaTools, panel galerii Joomla ma teraz nowy nowoczesny responsywny, bardziej przejrzysty wygląd.

djmt-control-panel-217

Dowiedz się więcej o panelu DJ-MediaTools

Nawigacja w edycji albumu od zaplecza

Widok edycji elementów niestandardowych zawiera teraz dwa nowe przyciski:

  • Previous item (poprzedni element)
  • Next item (następny element)

Przyciski "Next item/Previous item" działają w obrębie albumu przypisanego do wybranego slajdu (elementu). Przyciski te umożliwiają użytkownikomprzełączanie się między elementami tylko z wybranego albumu, podczas edycji elementu niestandardowego. W ten sposób po zapisaniu edycji elementu niestandardowego użytkownik może szybko i łatwo przejść do edycji kolejnego elementu bez wychodzenia z edycji i wybierania elementu z listy.

items-buttons-next-prev-mt217

Dowiedz się więcej o tworzeniu niestandardowych elementów w DJ-MediaTools

Restrukturyzacja opcji komponentów, aby uczynić DJ-MediaTools jeszcze prostszym narzędziem

Niektóre z opcji galerii dla Joomla uległy restrukturyzacji. Zmieniła się kolejność, w jakiej są one wyświetlane. Wierzymy, że lepszy podział na sekcje sprawi, że opcje będą jeszcze bardziej przyjazne dla użytkownika i bardziej przyswajalne. Nowa kolejność opcji działa dla:

  • Ustawienia modułu Album
  • Ustawienia presetów
  • Ustawienia albumu DJ-MediaTools
  • Opcje komponentów
  • Widok pojedynczego albumu w elementach menu

Dowiedz się więcej o konfiguracji DJ-MediaTools

Ważne: Przypominamy, że w komponencie DJ-MediaTools Joomla istnieje określona hierarchia ze względu na kilka możliwych konfiguracji pozycji: ustawienia globalne, ustawienia albumu oraz ustawienia z poziomu menu i modułu. Hierarchia dziedziczenia od najniższego do najwyższego priorytetu to: Ustawienia globalne komponentu " Ustawienia albumu " Ustawienia pozycji modułu/menu.

DJ-MediaTools hierarchia

Dowiedz się więcej o dziedziczeniu (hierarchii) ustawień w DJ-MediaTools

Poprawki błędów

Najnowsza aktualizacja DJ-MediaTools/ galeria Joomla przynosi również kilka poprawek.

Zobacz listę wprowadzonych zmian

Integracja DJ-MediaTools z DJ-Classifieds

Promowane ogłoszenia

Integracja pomiędzy galerią DJ-MediaTools Joomla i rozszerzeniem ogłoszeniowym DJ-Classifieds Joomla pozwala na wyświetlanie głoszeń DJ-Classifieds z układami galerii obrazów DJ-MediaTools.

Zobacz przykład pojedyńczego ogłoszenia w integracji z DJ-MediaTools

Więcej informacji o tej aktualizacji:

Zainteresowany dodatkiem DJ-MediaTools służącym do tworzenia galerii i pokazów slajdów?