czwartek, 24 czerwca 2021 08:04

dj-reviews-136-pl-update

Zaktualizowaliśmy rozszerzenie DJ-Reviews. Najnowsza wersja 1.3.6 przynosi trzy nowe funkcje i kilka usprawnień.

Co nowego w DJ-Reviews?

Nowy parametr umożliwiający wyłączenie znaczników Schema.org

Dodaliśmy nowy parametr, który umożliwia obsługę znaczników microdata/structured data zgodnych z Schema.org.

Dodatkowa opcja została zaimplementowana w konfiguracji "Grupy rankingowej (rating group)". Pojawia się ona na liście podczas tworzenia nowej grupy rankingowej lub edycji istniejącej. Domyślnie jest ona wyłączona. Jeśli chcesz ją włączyć, musisz ustawić ten parametr jako "Tak".

Structured-data-support

Następnie pojawi się pole "Typ zawartości (content type)", w którym należy wybrać najbardziej odpowiedni typ zawartości opisujący recenzowany element.

content-type-scheme

Wcześniej, ponieważ ta opcja nie była jeszcze obecna, parametr był domyślnie zawsze włączony.

Rozszerzone opcje włączania/wyłączania kategorii (komponent Artykuły Joomla!)

Opcje dodatku Content - DJ-Reviews zostały rozszerzone. Konfiguracja pozwala na dołączenie lub wykluczenie wybranych kategorii.

W ten sposób użytkownicy mogą wybrać tylko niewielką liczbę kategorii, w których recenzje powinny być możliwe. Jednocześnie podkategorie wybranych kategorii zostaną odpowiednio uwzględnione/wykluczone.

Aby skorzystać z nowego ustawienia, należy otworzyć plugin Content - DJ-Reviews Integration. Dodaną opcję można znaleźć na liście:

exclude-include-method-djrev

Strona "Elementy treści" dla celów porządkowych

Panel kontrolny DJ-Reviews zawiera teraz nową "stronę". Jest to opcja "Elementy zawartości (content elements)".

dj-review-control-panel

Jest to w zasadzie drobna zmiana, która ma znaczenie tylko w kontekście utrzymania porządku.

Działa ona na takiej zasadzie, że jeśli np. użytkownik włączy ocenę artykułów (tylko do testów) i w końcu nie chce już jej używać, to w bazie danych pojawiły się wpisy, ponieważ ocena była włączona.

Może to skutkować pojawieniem się pewnych elementów na stronie. W takiej sytuacji do tej pory, aby linki zniknęły, trzeba było je ręcznie usuwać w bazie danych. W tej chwili jest do tego narzędzie. Usunięte elementy treści będą widoczne na liście, a użytkownik będzie mógł je trwale skasować.

Opcja ta działa dla wszystkich dodatków integrujących DJ-Reviews.

Czym jest DJ-Reviews?

DJ-Reviews to rozszerzenie Joomla do oceniania i wystawiania opinii, pozwalające użytkownikom witryny oceniać i recenzować artykuły, ogłoszenia (a także ogłoszeniodawców) z DJ-Classifieds, produkty komponentów DJ-Catalog2 i J2Store.

Administrator może ustawić własne zestawy kryteriów i przypisać je do różnych składników lub kategorii artykułów w Joomla.

Dowiedz się więcej