poniedziałek, 16 marca 2020 00:00

EF4 Framework aktualizacja do wersji 4.9

Z przyjemnością informujemy o premierze najnowszej wersji Frameworka EF4 dla Joomla, która zawiera kilka ciekawych nowych funkcji. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Instant page

Amazon zbadał że 100 milisekund krótszy czas ładowania strony przekłada się na wzrost sprzedaży aż o 1%. Dlatego szybkość ładowania jest tak ważna, nawet jeśli nie sprzedajemy rzeczy przez internet, klienci oraz użytkownicy będą zadowoleni jeśli strona załaduje się szybko.

W obecnych czasach jednak bardzo ciężko zredukować czas ładowania ponieważ objętość stron cały czas wzrasta. Jak więc sobie z tym poradzić? Można zastosować sztuczkę. Skrypt instant page automatycznie załaduje część danych jeszcze zanim użytkownik kliknie w link na twojej stronie.

Proste, sprytne i bezpieczne rozwiązanie na poprawę czasu ładowania. Aby zacząć wystarczy włączyć jedną opcję w ustawieniach!

Joomla Framework Update

Natywny lazy loading

To druga opcja na optymalizacje czasu ładowania strony. Dodaliśmy obsługę natywnego opóźnienia ładowania obrazów przez przeglądarkę.

Wcześniej o kolejności ładowania obrazów decydował skrypt, teraz ładowanie obrazu powinno być bardziej efektywne na nowoczesnych przeglądarkach jak Google Chrome.

Jak to działa? Obrazki nie są ładowane po wejściu na strone, przeglądarka decyduje czy oraz w którym momencie należy załadować obraz. Obrazy są ładowane jedynie jeśli są widoczne na ekranie. Nie ma skomplikowanych obliczeń jak w klasycznej wersji "lazy loading."

Joomla Framework Update

Inne poprawki i usprawnienia

Powyższe funkcje są tylko częścią pracy, którą wykonaliśmy przy okazji aktualizacji. Sprawdź listę zmian pod kątem pozostałych ulepszeń.

Więcej informacji

Polecamy również ebooka "Jak stworzyć własny szablon do Joomla! EF4"

Sprawdź nasze darmowe szablony!

Joomla Framework Update