wtorek, 16 lipca 2019 15:27

DJ-MediaTools z zaawansowaną personalizacją slajdów


Minął dokładnie miesiąc, odkąd wydaliśmy DJ-MediaTools 2.15.0 w wersji Beta. Pojawiły się nowe funkcje i poprawki, a stabilna wersja jest już gotowa!

Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy skomentowali wersję beta i podzielili się swoimi sugestiami.

Zróbmy teraz przegląd najbardziej znaczących zmian. Musimy dodać, że zaktualizowaliśmy sekcję FAQ i dokumentację DJ-MediaTools.

Personalizacja slajdów

Główne nowe funkcje w tej stabilnej wersji (przeczytaj notkę o wersji beta na blogu, aby dowiedzieć się więcej) są związane z nowymi opcjami personalizacji slajdów wprowadzonymi w zakładce „Customize layout”.


Zobacz prezentację 3 niestandardowych slajdów

Co nowego? W skrócie - możesz wyświetlać ulepszone slajdy za pomocą dostosowanych czcionek, kolorów, tytułów, przycisków "czytaj więcej" i nadać slajdom nieregularne kształty dzięki funkcji "border-radius" (funkcja nie jest dostępna dla układu Skitter Slideshow) i odkryj nowe funkcje.

Opcje wprowadzone w wersji beta pozostały niezmienione dla wersji stabilnej, ale dodaliśmy też jedną nową, czyli "Description padding.” Teraz możesz ustawić wartości dla wypełnienia opisu w pokazie slajdów.

Nowe zaawansowane możliwości personalizacji są dostępne dla modułu albumu, pozycji menu, presetach i pojedyńczych ustawień albumu DJ-MediaTools. W najnowszej wersji beta ustawienia działały tylko z modułem albumu.

Zobaczmy dostępne ustawienia, skonfigurowane tutaj przykładowo:

Ustawienia spersonalizowanego slajdu

Zobacz, jak skonfigurowany slajd prezentuje się na stronie głównej. Konfiguracja używa funkcji "border-radius.":

Przykład spersonalizowanego slajdu

ZOBACZ, JAK SPERSONALIZOWAĆ SLAJD W DJ-MEDIATOOLS

Centrowanie opisu w pionie i poziomie

Ta funkcja wprowadza centrowanie CSS dla całego bloku opisu w odniesieniu do slajdu. Gdy jest włączona, opis jest zawsze wycentrowany, wyświetlany w środku całego slajdu (poziomo jak i pionowo.)

Ta opcja jest dostępna również w zakładce „Customize layout”. Otwórz tę zakładkę i przewiń w dół do części „Customize description”. Centrowanie pionowo i poziomo działa tylko wtedy, gdy pozycja opisu jest ustawiona jako „over the image”.

Zobacz przykład poniżej. Po wybraniu tej opcji DJ MediaTools automatycznie ustawi opis na środku. Nie ma potrzeby wprowadzania własnych parametrów.

Spersonalizowany opis

Wycentrowany opis

Parametry DJ-Events działają w albumie DJ-MediaTools

Pojedynczy album DJ-MediaTools, którego źródłem jest DJ-Events, działa teraz z ustawieniami formatu daty skonfigurowanymi dla DJ-Events (zakładka „Global settings”).

Ponadto skonfigurowany format daty jest wyświetlany wraz z albumem DJ-MediaTools.

Format daty z DJ-Events

Poprawki

W tej wersji znajdziesz też poprawki kilku błedów. W porównaniu z wersją beta ulepszyliśmy sposób wyświetlania wskaźników PLAY / PAUSE. Sprawdź listę zmian, aby dowiedzieć się więcej.

Więcej informacji o tej aktualizacji:

Zainteresowany dodatkiem DJ-MediaTools służącym do tworzenia galerii i pokazów slajdów?