czwartek, 16 września 2021 13:59

DJ-MegaMenu 4.3.1DJ-MegaMenu zostało zaktualizowane do wersji 4.3.1. Wprowadza ona kilka zmian i usprawnień, a najważniejszą nowością jest funkcja Focus Indicators poprawiająca dostępność strony (zgodnie z wytycznymi WCAG 2.2).

DJ-MEGAMENU 4.3.1 W WERSJI PRO

Element zogniskowania (funkcja focus)

Kiedy użytkownicy klawiatury poruszają się po menu za pomocą klawiatury, przeskakują z jednego interaktywnego elementu na drugi.

Poprzednio w DJ-MegaMenu element focus zależał od przeglądarki i nie był wymuszany przez moduł - wyglądał więc różnie w zależności od przeglądarki używanej przez użytkowników. W tej wersji DJ-MegaMenu wzięliśmy pod uwagę wytyczne WCAG 2.2, jeśli chodzi o element focus. Posiada on obramowanie o szerokości 2px, które obrysowuje wybrane pozycje menu podczas używania klawiatury do nawigacji pomiędzy nimi, spójne we wszystkich przeglądarkach.

mm-keys-431

Jak włączyć funkcję "focus"?

Funkcja ta sama w sobie nie wymaga żadnych działań w ustawieniach modułu DJ-MegaMenu. Aby jednak działała poprawnie, należy włączyć dostęp do niej za pomocą klawiatury (WCAG 2.1).

Otwórz moduł DJ-MegaMenu i przejdź do opcji Mega Menu -> Dostęp do klawiatury (Keyboard access WCAG 2.1) - ta opcja musi być ustawiona jako "włączona (enabled)".keyboard-access-wcag21

Dostosowanie funkcji "focus"

Możesz również dostosować kolor obramowania dla funkcji "focus" w opcjach modułu Mega Menu.

Otwórz moduł DJ-MegaMenu i przejdź do opcji Mega Menu. Opcja "Dostosuj kolory (Customize colors)" musi być ustawiona jako "Tak (Yes)".

Przewiń w dół do opcji "Focus border-color". Teraz możesz wybrać kolor fokusu i poziom przezroczystości, gdzie 1 nie jest przezroczysty, 0,5 jest w 50% przezroczysty i 0 jest całkowicie przezroczysty. Kolor może być wybrany z palety kolorów lub zdefiniowany poprzez wpisanie parametrów RGBA.

Opcja

WAŻNE. Aby zachować dostępny kontrast menu, musisz dopasować kolor fokusu, jeśli dostosowałeś kolory

Nowa strona demo DJ-MegaMenu

Niedawno uruchomiliśmy nową stronę demonstracyjną DJ-MegaMenu opartą na Joomla 4. Wykorzystuje ona nowy motyw (Modern) oraz najnowszą wersję rozszerzenia Menu (4.3.1).

ODWIEDŹ STRONĘ DEMONSTRACYJNĄ DJ-MEGAMENU

Poprawki błędów

W najnowszej aktualizacji wprowadziliśmy też kilka poprawek.

LISTA ZMIAN DLA WERSJI 4.3.1

Przypominamy, że rozszerzenie DJ-MegaMenu dostępne jest w dwóch wersjach - premium i light.

Wersja Light nie posiada niektórych funkcji premium, ale można ją pobrać bezpłatnie, a także w razie potrzeby można ją uaktualnić do wersji Mega Menu Pro.

POBIERZ DJ-MEGAMENU LIGHT ZA DARMO

Dowiedz się więcej