wtorek, 03 kwietnia 2018 13:39

how-to-use-DJ-Classifieds

DJ-Classifieds to rozbudowany dodatek Joomla z wyjątkową liczbą funkcji. W tym artykule przedstawiamy podstawy i najważniejsze sekcje konfiguracji komponentu, dzięki czemu można łatwo uruchomić nową witrynę internetową z ogłoszeniami.

Artykuł jest napisany w stylu, który przeprowadzi cię przez wszystkie sekcje potrzebne do utworzenia strony z ogłoszeniami opartej na dodatku DJ-Classifieds. Każda sekcja zawiera również linki do artykułów, które poprowadzą Cię do szczegółowych informacji.

Kategorie

Twoja strona będzie potrzebować ogłoszeń.

Jednak zanim użytkownicy będą mogli je opublikować, Ty, jako administrator witryny, musisz utworzyć kategorie, do których będą należeć dane ogłoszenia.

Kategorie można tworzyć w obszarze zaplecza komponentu, w sekcji Kategorie:

kategorie djcf


Istnieje wiele różnych parametrów dla kategorii - jak widać w dokumentacji dodawania kategorii - ale na początek pole "Nazwa" będzie wystarczające do ustawienia.

Powiązane artykuły:

Dodatkowe pola

Dodatkowe pola (zwane również "polami niestandardowymi") nie są wymagane, aby komponent DJ-Classifieds działał prawidłowo, ale są bardzo pomocne w różnicowaniu ogłoszeń przesyłanych do określonych kategorii.

Korzystając z dodatkowych pól, ogłoszenia przypisane np. do kategorii "Telefony" mogą być wyświetlane ze szczegółowymi danymi w polu niestandardowym - np. informując, że dany produkt posiada 32GB pamięci a ogłoszenia dla przykładu z kategorii "Do wynajęcia" mogą posiadać liczbę pokoi jako pola dodatkowe.

Podsumowując, każda kategoria z DJ-Classifieds może posiadać specyficzny zestaw niestandardowych pól, które później mogą być użyte do filtrowania, wyszukiwania, wyświetlania na stronie ogłoszenia itp.

Dodanie dodatkowych pól do kategorii (a zatem -> do ogłoszeń) nie jest jedynym sposobem ich wykorzystania. Pola niestandardowe można również przypisać do profili użytkowników, danych kontaktowych i formularza "Skontaktuj się z tym reklamodawcą". Dowiedz się więcej o dodatkowych polach tutaj.

Powiązane artykuły:

Lokalizacje

Używanie lokalizacji (nazywanych również "regionami") jest opcjonalne, ale jest to bardzo potężna funkcja, która umożliwia np. Wyświetlanie ogłoszenia na mapie lub wyszukiwanie go korzystając z bieżącej lokalizacji użytkownika.

Powiązane artykuły:

Publikowanie / przesyłanie / dodawanie ogłoszeń

Publikowanie reklam będzie dokonywane przez użytkowników na stronie front-end witryny (chociaż możesz również dodawać reklamy w zapleczu witryny, jako administrator).

Aby umożliwić to użytkownikom, musisz opublikować jeden z wielu typów pozycji menu, dostępnych w komponencie DJ-Classifieds.

Przejdź do np. menu głównego i "Utwórz" element menu dla DJ-Classifieds, aby był dostępny na stronie od frontu:

dodawanie ogłoszenia


Wyświetlanie ogłoszeń na stronie

Ogłoszenia są najważniejszym elementem. Po pomyślnym dodaniu będą one wyświetlane w Twojej witrynie:

 • W menu "Kategoria - widok tabeli" lub "Kategoria - widok bloga" (w celu wyświetlenia oddzielnej strony do wyświetlania reklam)

wyswietlanie ogloszen

Dowiedz się więcej o dostępnych pozycjach menu DJ-Classifieds tutaj.

 • Lub przez moduł "DJ-Classifieds Items" (aby wyświetlać reklamy w dowolnym miejscu na dowolnej istniejącej stronie)

moduł items djcf

Powiązane artykuły:

Moduły i wtyczki

Moduł do wyświetlania ogłoszeń (moduł "DJ-Classifieds Items") jest tylko jednym z wielu zainstalowanych po zainstalowaniu pakietu All-In-One DJ-Classifieds na Twojej stronie.

Oto lista wszystkich dostępnych modułów DJ-Classifieds. Mogą być publikowane na stronie, tak jak każdy inny Joomla! Rozszerzenia-> Moduły -> Utwórz:

moduly djcf

Istnieje również mnóstwo wtyczek dla DJ-Classifieds dostępnych do pobrania z witryny "DJ-Extensions" (po zalogowaniu się do użytkownika z aktywną subskrypcją DJ-Classifieds):

 • Wtyczki dla integracji - do integracji DJ-Classifieds z innymi rozszerzeniami, takimi jak Falang, EasySocial, Jomsocial, J! MailAlerts i wiele innych (lub nawet moduł wyszukiwania Joomla!).
 • Aplikacje premium - dodatkowe wtyczki premium, znacznie rozszerzające możliwości korzystania z DJ-Classifieds.
 • Wtyczki do map - domyślnie Mapy w kategoriach DJ-Classifieds są obsługiwane przez Google. Są jednak inne opcje, jeśli nie chcesz lub nie możesz korzystać z Map Google.
 • Wtyczki płatności - wraz z DJ-Classifieds, np. zainstalowano również wtyczkę płatności PayPal. Ale lista wtyczek do płatności dla DJ-Classifieds jest o wiele dłuższa.

Powiązane artykuły:

Zarabianie na swojej stronie ogłoszeń

Można umożliwić użytkownikom wydawanie pieniędzy na wiele towarów powiązanych z ... ogłoszeniami. Poniżej lista dostępnych sposobów na zarabianie:

 • Promocje - 5 rodzajów promocji (pierwszy,pogrubione,ramka,tło,specjalne)  - umożliwiających użytkownikom odznaczanie swoich ogłoszeń od innych
 • Kategorie - użytkownicy mogą być obciążani finansowo za dodawanie ogłoszeń do określonych kategorii lub wszystkich dostępnych kategorii.
 • Czas publikacji - możesz ustawić stały limit dni, po których wszystkie ogłoszenia wygasną, lub pozwolić użytkownikom wybrać jeden z dostępnych (utworzonych przez ciebie) limitów czasu trwania, bezpłatnie lub nie.
 • Pierwszy - podobnie jak w przypadku promocji "Najpierw", ale pozwalając użytkownikom na dodatkowe ogłoszenia na liście ogłoszeń.
 • Odpłatne typy - możesz tworzyć typy ogłoszeń z kolorowymi etykietami, np. "Na sprzedaż" lub "Za darmo" - i ustawić je jako płatne lub bezpłatne, na wypadek gdyby użytkownicy chcieli je przypisać do swoich ogłoszeń
 • Odpłatne znaki - opis ogłoszenia może być bardzo długi, ale możesz chcieć, aby użytkownicy płacili, jeśli jest zbyt długi
 • Pakiety punktowe - system punktowy, kolejna wspaniała funkcja pozwalająca na zapłatę za wszystkie towary punktami, ale paczki z tymi punktami powinny być kupowane za prawdziwe pieniądze
 • Plany abonamentowe - funkcja premium dostarczana przez dodatkową wtyczkę - dowiedz się więcej o planach tutaj.
 • Obrazki - strona z ogłoszeniami bez zdjęć byłaby nudna - decyduj, ile zdjęć (dla danego ogłoszenia) powinno być bezpłatne.

Powiązane artykuły:

Kup teraz i aukcje

Funkcja "Kup teraz" pozwala użytkownikom publikować ogłoszenia o pewnej “Wartości”, aby inni użytkownicy mogli je kupić.

Mogą nawet użyć wtyczki płatności PayPal do płatności bezpośrednich. Z drugiej strony opcja "Aukcje", jeśli jest włączona dla ogłoszenia umożliwia innym użytkownikom składanie ofert na dany przedmiot i zmianę strony z ogłoszeniami na stronę podobną do serwisu eBay.

Powiązane artykuły:

Witryna wielojęzyczna

Możesz chcieć zaprezentować swoją stronę więcej niż w jednym języku. Na szczęście dla dodatku DJ-Classifieds to żaden problem.

Najpierw musisz nauczyć się tworzyć wielojęzykową stronę Joomla! - poniżej znajdziesz dobry artykuł na ten temat - Jak skonfigurować wielojęzykową stronę dla Joomla.

Następnie możesz zacząć tworzyć wielojęzyczne wersje dla DJ-Classifieds.

Oferujemy wiele pakietów językowych dla DJ-Classifieds, które można pobrać z witryny "DJ-Extensions" (po zalogowaniu się w aktywnej subskrypcji DJ-Classifieds użytkownika).

Po zainstalowaniu zainstalowany jest język (jak każde inne rozszerzenie Joomla!), Będzie on używany automatycznie, jeśli język witryny zmieni się na odpowiedni.

Pakiet językowy obejmuje tylko statyczną zawartość komponentu.

Do tłumaczenia dynamicznych treści, takich jak nazwy kategorii DJ-Classifieds, dodatkowe pola itp., Potrzebny jest komponent "Falang" wraz ze specjalnymi plikami elementów treści .xml (również dostępne na naszej stronie).

Powiązane artykuły: