poniedziałek, 28 maja 2018 14:22

api klucz

Całkiem niedawno Firma Google wprowadziła w życie system rozliczeniowy dotyczący korzystania z Google Maps na stronach internetowych.

Mogłoby się wydawać, że kolejna komercyjna usługa oznacza, że każdy korzystający z Google Maps będzie musiał sięgnąć do kieszeni.

Jednak koszty dotyczą głównie witryn internetowych z bardzo dużą ilością odsłon, a właściciele mniejszych stron praktycznie nie narażają się na dodatkowe opłaty. Google zaproponowało darmowe korzystanie z zasobów na zasadach zdefiniowanych limitów.

Oznacza to w praktyce tyle, że każdy otrzymuje miesięcznie kwotę 200 $ i jeżeli nie przekroczy tej kwoty korzystając z zasobów, to nie poniesie dodatkowych kosztów.Stan bieżących zasobów i rodzaje uruchomionych usług można łatwo kontrolować za pomocą Google Cloud.
Zmiany wprowadzone przez Google dotknęły także sposobu uzyskania klucza, Google Maps API Key. Wymaga to teraz zdefiniowania konta rozliczeniowego i podania danych karty kredytowej.
Jak wygenerować klucze API do Google Maps? Dowiesz się oglądając przygotowany przez nasz film.

W przypadku rozliczeń w internecie warto używać kart przeznaczonych do płatności internetowych, które są oferowane przez niektóre banki. Dla bezpieczeństwa można zasilać taką kartę określoną kwotą, której potrzebujemy na dany moment dla transakcji internetowej. Jeżeli należysz do grona użytkowników, który obawia zakładania profilu i podawania danych karty ze względu na możliwe koszty, pragniemy dodać że posiadając stronę, która nie generuje olbrzymiego ruchu możesz spać spokojnie.

Warto przy tym spojrzeć na cennik: https://cloud.google.com/maps-platform/pricing/sheet/ Na jego podstawie otrzymujemy następujące zasoby dla map.
Limity miesięczne dla wszystkich usług można znaleźć w cenniku.
Więcej dowiesz się z naszego artykułu JAK WYGENEROWAĆ KLUCZ GOOGLE MAPS API