środa, 17 stycznia 2018 00:00

jak założyc portal ogłoszeniowy

Stworzenie udanego portalu ogłoszeniowego wcale nie musi być trudnym i wymagającym wielkich nakładów wzywaniem - jak mogłoby się wydawać.

Jeżeli planujesz uruchomienie strony internetowej, która z założenia ma prezentować ogłoszenia warto skorzystać z gotowego rozwiązania czyli gotowego szablonu ogłoszeniowego dla Joomla. W tym artykule opisujemy jak szybko i sprawnie założyć portal ogłoszeniowy przy użyciu szablonu, jakie to daje możliwości i perspektywy.

Zarabiaj na stronie internetowej

Stworzenie witryny internetowej tego typu to przede wszystkim szansa na wygenerowanie dużego ruchu na stronie oraz podstawa do zarabiania pieniędzy.

Prezentowanie ogłoszeń i możliwość generowania zysków to dwa istotne elementy, które gwarantuje nam komponent DJ-Classifieds, czyli dodatek dla Joomla pozwalający na budowanie prostych i kompleksowych stron ogłoszeniowych w efektowny i efektywny sposób.

Wszystkie szablony Joomla z kategorii “portal ogłoszeniowy oparte są na tym komponencie. Pozwala to na stworzenie strony bez posiadania zaawansowanej wiedzy programistycznej.

To rozwiązanie do tworzenia platformy z ogłoszeniami daje pełną kontrolę nad ustawieniami ogłoszeń, niezależnie jaki portal chcemy zbudować. Może to być strona podobna do OLX lub Ebay, portal z ogłoszeniami o pracę, sprzedaż samochodów, lokalne drobne ogłoszenia czy ogłoszenia dla nieruchomości.

To nie wszystko, warto bowiem zwrócić uwagę na wysoko wyspecjalizowane portale czy niszowe branże, które również dają spore możliwości i szansę powodzenia.

Poniżej dwa przykłady wdrożenia stron opartych na komponencie DJ-Classifieds. Są to projekty wykonane na zamówienie dla naszych klientów, pochodzą z naszego portfolio:

Dodatkowe funkcje dla portalu ogłoszeniowego

Warto dodać, że możemy wzbogacić dodatek DJ-Classifieds o wybrane komercyjne aplikacje. Na obecną chwilę jest dostępnych jedenaście takich aplikacji:

 • Subscription Plans App-aplikacja pozwala tworzyć nielimitowane plany subskrypcji dla użytkowników.
 • Search Alerts-aplikacja pozwala na uzyskiwanie większej liczby użytkowników i ich powrót w każdej chwili gdy,czegoś szukają - mogą za bowiem rządzać i dodawać zapisane wyszukiwania w kilku miejscach.
 • AJAX App-aplikacja umożliwia filtrowanie ogłoszeń bez konieczności przeładowania strony, dzięki czemu zmienia się sposób oraz prędkość przeglądania witryny.
 • Multi Categories App- aplikacja, która umożliwia użytkownikowi dodanie ogłoszenia do nieograniczonej ilości dodatkowych kategorii jednocześnie.
 • Bad Words- aplikacja świetnie nadaje się do filtrowania ogłoszeń z wybranymi słowami i automatycznego zaprzestania ich publikacji.
 • Attachments App-aplikacja pozwala użytkownikom dodawać załącznik do dowolnych ogłoszeń.
 • Alta User Points App -aplikacja wprowadza punkty dla użytkownika, które możn przyznawać za wykonywanie określonych działań na stronie internetowej.
 • Ghost Ads App- aplikacja pozwoli Tobie zachować ogłoszenia na stronie nawet jeśli zostaną usunięte przez użytkownika.
 • Internal Messaging
 • Coupons App-aplikacja daje możliwość tworzenia kuponów rabatowych dla DJ-Classifieds.
 • Invoices App- aplikacja pomaga zintegrować menadżera faktur JoomlaThat ( JoomlaThat Invoice Manager ) z dodatkiem DJ-Classifieds.
 • Oferty - daje użytkownikom możliwość oferowania własnych cen za dany przedmiot.

Instalacja szablonu

Wraz z zakupionym szablonem Joomla otrzymujemy kopię wersji demo. Jeśli pragniemy uzyskać dokładną 1:1 kopię witryny demonstracyjnej (zalecane), wystarczy użyć załączonej paczki quickstart. W ten sposób unikamy konfigurowania wszystkiego od zera.

Zachęcamy do obejrzenia filmu prezentujący krok po kroku instalację i wyjaśniającego co należy zrobić. Więcej informacji znajduje się w dziale instalacja, który można podejrzeć tutaj.

Przeprowadzenie instalacji z paczki Quickstart stanowi doskonały punkt wyjścia, ponieważ otrzymujemy w pełni funkcjonalną stronę i środowisko do pracy.

Kilka wersji szablonu

W wielu przypadkach istnieje więcej niż jedna wersja strony demo dla danego szablonu. Po zakupie otrzymamy wszystkie istniejące wersje.

Np. szablon JM Car Classifieds (Ogłoszenia motoryzacyjne) oferuje przykład demo dla strony z ogłoszeniami motoryzacyjnymi z wyszukiwarką w nagłówku oraz dla strony z ogłoszeniami motoryzacyjnymi z przykładowymi modułami w nagłówku.

Motoryzacyjny Portal Ogłoszeniowy

Szablon dla Joomla 3 - wersje Quickstart zawarte w pakiecie - zobacz demo

Wersja 1 (domyślna)

Domyślna wersja szablonu.
Quickstart z tą wersją dostępny do instalacji po zakupie.

Wersja 2

Przykład dla strony z ogłoszeniami motoryzacyjnymi z przykładowymi modułami w nagłówku.
Quickstart z tą wersją dostępny do instalacji po zakupie.

W przypadku gdy chcemy skonfigurować stronę samodzielnie lub musimy zmienić projekt graficzny czy układ, załączona jest paczka z szablonem do instalacji, która zawiera katalogi z quickstart.zip, paczką instalacyjną darmowych dodatków (moduły, komponenty, pluginy), pliki graficzne szablonu (.PSD) oraz dwa pliki instalacyjne templatki.

Wprowadzanie zmian

Wprowadzane własnych zmian jest ułatwione z uwagi na to, że nasze szablony są oparte na funkcjonalnym frameworku EF4, który jest potężnym narzędziem z mnóstwem przydatnych ustawień służących do personalizacji wyglądu strony.

Nasze szablony Joomla dla portalu ogłoszeniowego posiadają wystarczającą liczbę opcji, umożliwiającą na modyfikację strony według własnych potrzeb (np. Zmiana kolorów, aranżacja modułów czy układu strony). Jest to możliwe dzięki Frameworkowi EF4, który zawiera takie użyteczne narzędzia jak Layout Builder, czy theme customizer.

Layout builder daje możliwość dostosowania układu szablonu do komputerów i urządzeń mobilnych, natomiast Theme customizer znacznie ułatwia modyfikację szablonu, wystarczy wybrać parametry z listy!

Treść na stronie internetowej

Kiedy ten etap mamy już za sobą, kolejnym jest wypełnienie strony treścią. W tej materii, powinniśmy wprowadzić zmiany, spersonalizować elementy strony pod kątem naszej działalności. W przypadku pytań, warto skontaktować się z nami.

Poza podstawowymi informacjami warto zapełnić sekcję blog artykułami powiązanymi z daną branżą czy zagadnieniami związanymi z charakterem naszej strony, co świetnie wpływa na pozycja w wynikach wyszukiwarki (SEO). Używając szablonów dla Joomla, kwestia wypełniania treścią to szybki i prosty do wykonania proces.

Oprócz wyżej wymienionych elementów dołączona jest również instrukcję obsługi, która zawiera informacje o najważniejszych funkcjach szablonu oraz zbiór linków do przydatnych artykułów lub dokumentacji dodatków.

Dodatki dla Joomla

Większość dodatków zawartych w szablonach to produkty DJ-Extensions (jest to nasza siostrzana marka), a do ceny zakupy szablonu jest bezpłatnie dołączona subskrypcja na użyte w nim komponenty czy moduły.

Co więcej, są one w pełni skonfigurowane z danym szablonem. W momencie kiedy otrzymujemy szablon przeznaczony dla konkretnego przeznaczenia jakim jest np. Portal ogłoszeniowy, nie potrzebujemy już instalować żadnych dodatkowych wtyczek czy komponentów, ponieważ te zawarte w pakiecie dają szerokie pole manewru.

Czasami jednak potrzebujemy rozszerzyć funkcjonalność naszej strony. Jeżeli decydujemy się na wzbogacenie strony o nowe funkcje, oto kilka dodatków które polecamy:

 • Mega Menu - rozbudowane menu wielokolumnowe, z modułami.
 • Media Tools - profesjonalna galeria, którą można wykorzystywać na wielu płaszczyznach , jako slajder, galerię główną, galerię zdjęć w artykule - można nawet wstawiać i tworzyć galerie wprost z artykułu.
 • Suggester - narzędzie (dostępna wersja komercyjna oraz darmowa), które wyświetla sugerowane treści na podstawie danych algorytmów
 • Easy embed - umożliwia wstawianie filmów wideo w artykule podając jedynie adres url prowadzący do filmu na YouTube.

Czas na Twój ruch!

Jak widzisz stworzenie nowoczesnej i profesjonalnej strony z ogłoszeniami to nieskomplikowane zadanie.

Nie ma na co czekać. Teraz jest najlepszy moment na start.

Promocje

Dla zainteresowanych zakupem naszych szablonów, mamy kilka ciekawych ofert promocyjnych.

Każdego tygodnia prezentujemy trzy losowe szablony, na które udzielamy aż 30% rabatu.

Oprócz tego oferujemy promocję "Kup dwa, trzeci dostaniesz gratis" - kupując w naszym sklepie dwa szablony, trzeci dodajemy zupełnie za darmo!

Zachęcamy do dodania adresu e-mail do newslettera lub zarejestrowania się na naszym serwisie.

W cotygodniowym newsletterze, uwzględniamy kupony rabatowe na zakupy u nas.

Dostarczamy także informacje o nowych szablonach oraz promocjach w naszym sklepie.

Powodzenia!

Oferujemy szereg usług, takich jak instalacja strony, wdrażanie dodatkowych rozwiązań, modyfikacje kolorystyczne szablonu, konfiguracja formularza kontaktowego, przygotowanie struktury strony i wiele innych.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu stron (od najprostszych do bardzo rozbudowanych serwisów) więc poradzimy sobie również z Twoją stroną!

Jeśli masz jakieś pytania skontaktuj się z nami!