czwartek, 08 listopada 2018 10:22
Strona ogłoszeniowa jak olx

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad możliwością zbudowania strony takiej jak OLX? Czy myślałeś ile musi to kosztować i czy możesz sobie na to pozwolić?
OLX to następna generacja bezpłatnych ogłoszeń online.

Faktem jest, że najbardziej popularne portale zaczynały od zera, od przeciętnego wyglądu, i przeszły długą drogę do miejsca, w którym się znajdują.

Kiedyś stworzenie tak naprawdę profesjonalnej, bogatej w funkcje witryny wymagało wiele pracy, pomocy programistów i dużego kapitału. Teraz wygląda to nieco inaczej. Wystarczy zainstalować gotowy szablon dla Joomla, aby stworzyć unikalny portal z ogłoszeniami.

Ta działalność nie jest łatwa, ponieważ nie każdy dobry pomysł okazuje się sukcesem. Również konkurencja jest duża, a setki podobnych stron pojawiają się na rynku każdego roku. Wiele z nich kończy jednak z doskonałymi wynikami finansowymi.

Tak więc, jeśli myślisz o tworzeniu strony internetowej takiej jak OLX, to trafiłeś w odpowiednie miejsce.

Jak działa strona OLX?

Zasada jest dość prosta. Ogłoszeniodawca przesyła obrazek i opis, a także podaje cenę. Potencjalny nabywca może skontaktować się z ogłoszeniodawcą za pośrednictwem poczty e-mail lub telefonu i dokonać zakupu.

Jaka jest najlepsza platforma CMS do tworzenia stron internetowych takich jak OLX?

Jak mogę stworzyć stronę taką jak OLX? Być może uważasz, że tańsze witryny nie są dobrej jakości lub są tylko kopią innej strony.

Jeśli tak, to jesteś w błędzie. Zapewniamy, że stworzenie strony internetowej takiej jak OLX przy użyciu systemu zarządzania treścią Joomla jest możliwe za niewiele ponad 400zł. Co obejmuje ta cena?

  • Koszt domeny to około 30-40zł za rok czasu
  • Koszt hostingu wynosi około 50zł na rok czasu
  • Cena Joomla to 0zł - jest całkowicie darmowa
  • Skrypt do ogłoszeń OLX i koszt szablonu strony ogłoszeniowej wynosi 379zł
  • Całkowity koszt to około 450zł

Brzmi wystarczająco dobrze? Chodzi tutaj o system zarządzania treścią Joomla oraz jego funkcje.

Jak mogę zbudować ogłoszeniową stronę internetową, taką jak OLX, używając Joomla? Jak to wyjaśnić najprościej?

Jest to bezpłatny system, a wybór odpowiedniego szablonu strony z ogłoszeniami nie jest także dużym kosztem. W zamian dostajesz za to świetną witrynę dostosowaną do ogłoszeń.

Czy istnieje konfigurowalne oprogramowanie typu open source podobne do OLX?

Oferujemy Ci fantastyczny i przydatny szablon strony internetowej, taki jak OLX do tego celu.JM IKS to szablon dla strony z ogłoszeniami który sprawi, że Twoja witryna będzie wyglądać profesjonalnie, ponieważ ma doskonały wygląd. Jak działa system ogłoszeń?

Ten profesjonalny szablon strony ogłoszeniowej, wykorzystuje DJ-Classifieds- który jest absolutnym liderem w segmencie ogłoszeń dla Joomla. Możesz łatwo rozszerzyć możliwości ogłoszenia i korzystać z funkcji takich jak kup teraz, aukcje, składanie oferty i więcej.

Oprogramowanie ogłoszeniowe dla DJ-Classifieds jest wliczone w cenę szablonu witryny.

Szablon jest zbudowany na potężnym Frameworku dla szablonów Joomla, więc możesz łatwo dostosować witrynę na swój sposób. W tym celu dostępne są różne presety kolorów i style modułów.

Co więcej, oprogramowanie ogłoszeniowe zawiera zgodność z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych.

Zbuduj swoją stronę internetową, taką jak OLX i zacznij wystawiać nieruchomości, oferty pracy lub cokolwiek chcesz! Wiele szablonów Joomla jest gotowych do uruchomienia portalu ogłoszeniowego podobnego do OLX, ale żaden nie oferuje funkcji i możliwości takich jak IKS.

Elementy szablonu wymagane do sklonowania OLX

Logowanie użytkownika / Rejestracja systemu
Gdy użytkownik zarejestruje się na stronie ogłoszeniowej i zaloguje się, uzyska dostęp do swojego konta.
Tam może podać szczegółowe informacje i zarządzać swoimi ogłoszeniami, zamówieniami, sprzedażą, wiadomościami, punktami, planami itp.

Funkcja wyszukiwania ogłoszeń
Użytkownicy witryny mogą efektywnie przeprowadzać wyszukiwania, korzystając z zaawansowanej funkcji wyszukiwania ogłoszeń. Na pierwszej stronie mogą wyszukiwać za pomocą słów kluczowych lub według lokalizacji i zakresu. Rozszerzony moduł wyszukiwania umożliwia ustawienie większej liczby kryteriów wyszukiwania, takich jak kategoria lub typ.

Kategorie ogłoszeń poufnych
Główne sklasyfikowane kategorie ogłoszeń są wyświetlane u góry pierwszej strony. Każda kategoria ma swoją ikonę związaną z tematem. Zapewnia łatwy i szybki dostęp do użytkowników.

Wewnątrz widok strony ogłoszenia
Strona produktu zawiera istotne elementy - opis, szczegółowe informacje, cenę, zdjęcia i informacje o sprzedawcy. Zainteresowani kupujący mogą złożyć ofertę lub skontaktować się ze sprzedawcą za pośrednictwem formularza kontaktowego. Wykorzystana tutaj mapa Google pomaga znaleźć lokalizację ogłoszeniodawcy. Poza tym istnieje dodatkowy moduł z innymi ofertami. Ale możesz także na przykład wstawić najbardziej popularne sugestie.

Dodawanie pojedyńczego ogłoszenia
Przycisk "dodaj ogłoszenie" pozwala dodać nowe ogłoszenie. Istnieje kilka opcji do wyboru, a tylko niektóre z nich są wymagane. Oprócz standardowych pól, takich jak nazwa, kategoria, opis lub cena, pola takie jak:
Wygasa po (dniach), opcji Kup teraz, Licytacja aktywna, Oferta.
Poza tym istnieje sekcja Promocje, w której możesz wybrać promocję, której chcesz użyć. Oczywiście, jako właściciel strony, możesz ustawić promocję jako płatną opcję - piszemy o tym w następnej części artykułu.
Aby dodać ogłoszenie, musisz zaakceptować:

  • Regulamin
  • Politykę prywatności
  • oraz umowę o ochronie danych - która jest zgodna z najnowszą ustawą GDPR

W jaki sposób Olx może zarabiać?

Prowadzenie strony z ogłoszeniami drobnymi może stać się kopalnią złota. Istnieje wiele sposobów zarabiania pieniędzy za pomocą strony z ogłoszeniami. Zobaczmy jakie są możliwości:

Płatne kategorie
Zobacz, które kategorie na stronie z ogłoszeniami są najbardziej popularne i ustaw je jako płatne - ogłoszeniodawca nie żałuje gotówki, jeśli ma możliwość wyświetlenia swoich treści w najpopularniejszej kategorii.

Płatne czasy trwania ogłoszenia
Poproś o pieniądze za przedłużony czas wyświetlania. Ogłoszeniodawca, który przekroczy czas wyświetlania swojej treści może być bardzo zainteresowany jego wydłużeniem.

Promowane ogłoszenia
To konwencjonalna metoda. Każdy chce być wyróżniony wśród konkurencji, a wyróżnienie ogłoszenia jest świetnym sposobem na przyciągnięcie uwagi odwiedzających.

Początek listy
Użytkownicy witryn często zwracają uwagę tylko na te pierwsze wyniki. Umieszczenie ogłoszenia na górze listy jest świetnym sposobem na zapewnienie jego wysokiej oglądalności. To popularne rozwiązanie w Internecie.

Dodatkowa zawartość
Każde dobrze opisane ogłoszenie jest wyższą gwarancją sukcesu. Taka oferta z pewnością ma większe szanse na zwrócenie uwagi. Daj użytkownikom możliwość dodawania dodatkowych znaków / wyrazów do treści oraz zdjęć - korzyści będą obupólne.

Zapłać w punktach
Pozwól użytkownikom stron używać punktów zamiast waluty. Takie działanie to kolejny sposób na zwiększenie budżetu witryny.

Plany użytkowników premium
Sprzedawaj różne pakiety dla użytkowników premium. Dzięki temu będą mogli skorzystać z kilku ofert po niższej cenie - np. Płatne kategorie, dodatkowe zdjęcia w ogłoszeniu i dłuższy czas ogłoszenia.

Banery
Sprzedaj przestrzeń reklamową na swojej stronie ogłoszeniowej. Zarabiaj na kliknięciach reklam lub obciążaj reklamodawców opłatą za reklamę.

Joomla-Monster oferuje wiele zaawansowanych rozwiązań poświęconych stronom z ogłoszeniami.

Na stronie Joomla-Monster użytkownicy mogą znaleźć najlepsze szablony potrzebne do profesjonalnego portalu ogłoszeniowego.

Jeśli chcesz zobaczyć inne szablony niż ten podobny do OLX, sprawdź naszą ofertę.

Szablony ogłoszeniowe

Kompletne rozwiązania - szablony dla Joomla

Widzieliście Państwo tutaj, jak można szybko stworzyć stronę internetową, taką jak OLX. Jeśli przyjrzymy się całkowitemu kosztowi, wyniesie on około 400zł.Więc możliwe jest zbudowanie tego rodzaju strony internetowej o wiele tańszej, niż myślisz.

Aby podsumować, zapoznaj się z podstawami konfigurowania ogłoszeń online. Najpierw będziesz potrzebować strony Joomla i szablonu Joomla ogłoszenia z oprogramowaniem OLX. Następnie możesz pomyśleć o dodatkowych modyfikacjach, ale podstawowe cechy używanego szablonu gwarantują w pełni funkcjonalny i dobrze działający portal.

Po przeczytaniu tego posta powinieneś być na dobrej drodze do stworzenia strony internetowej, takiej jak OLX. Kombinacja szablonów Joomla idealnie pasuje do nowoczesnej internetowej strony z ogłoszeniami.

Mamy nadzieję, że podobał Ci się nasz artykuł o tworzeniu strony internetowej za pomocą szablonu IKS. Jeśli masz jakieś pytania, daj nam znać w komentarzu poniżej.