środa, 24 października 2018 13:54

Polska instrukcja djmediatools

Obsługa dodatku DJ-MediaTools, przeznaczonego do tworzenia galerii i pokazów slajdów nie jest trudna.

Całkiem niedawno pojawił się bardzo przydatny artykuł, traktujący właśnie o naszym komponencie.

Autorem tekstu jest Sławomir Pieszczek, wspominany już na naszej stronie, znany w Polsce, pierwszy w naszym kraju certyfikowany administrator Joomla, autor książek, e-booków oraz szkoleń na temat Joomla!

Kolejny raz jest nam niezmiernie miło, Sławek tłumaczy działanie i przedstawia DJ-MediaTools jako idealne rozwiązanie do wyświetlania zdjęć, obrazów ,tworzenia galerii czy pokazu slajdów.

Artykuł jest dostępny tutaj: Piękne, responsywne galerie zdjęć - DJ-MediaTools

2e1ax origami entry 01 dj-mediatools

DJ-MediaTools to wszechstronny i łatwy w konfiguracji komponent dla Joomla zawierający wiele zaawansowanych funkcji. Pozwala wybierać spośród kilku dostępnych układów galerii i slajdów. Można wyświetlać zarówno zdjęcia jak i filmy.

Czego dowiemy się z samego artykułu?

Treść skupia się na poniższych wątkach:

  • Instalacja i konfiguracja DJ-MediaTools
  • Tworzenie galerii zdjęć
  • Dodawanie do zdjęć znaków wodnych (watermarks)
  • Tworzenie galerii wideo
  • Umieszczanie galerii w artykułach
  • Przeglądanie galerii na urządzaniach mobilnych

Jest to więc, kompleksowa instrukcja obługi komponentu, przegląd jego najważniejszych funkcji, a zarazem prezentacja całego procesu pracy z DJ-MediaTools. Krok po kroku od instalacji i konfiguracji aż do osiągnięcia wymiernych efektów wizualnych.

Poniżej zestawienie kilku innych artykułów z tego samego bloga, poświęconych naszym produktom (dodatkom i szablonom dla Joomla!):

Komponent i moduły DJ-MediaTools są wykorzystywane w wielu naszych szablonach dla Joomla. Poniżej kilka przykładów:

  • IKS (Portal ogłoszeniowy) - szablon dla szukających oprogramowania do stworzenia strony internetowej takiej jak OLX. Jest to kompletne rozwiązanie dla nowoczesnej platformy z ogłoszeniami opartej na Joomla, które zawiera komponent ogłoszeniowy w cenie produktu.
  • JM ZoneStore (Sklep internetowy) - Szablon dla strony internetowej typu eCommerce zainspirowany przez Amazon i zapewniający zgodność z RODO.
  • JM Events Agency (zarządzanie wydarzeniami) - idealne rozwiązanie dla strony wzbogaconej o funkcje zarządzania wydarzeniami.
  • JM Education - Szablon Joomla dla szkół, przedszkoli i innych jednostek edukacyjnych zgodny z WCAG 2.0.

Polecamy również książkę pt. Joomla! 3.x. Praktyczny kurs, opisującej podstawy pracy z systemem Joomla. Pokazane jest tam jak zmieniać standardowe szablony, lub korzystać z gotowych szablonów (darmowych i płatnych).

Dla zainteresowanych, musimy wspomnieć także o kanale YouTube, gdzie można znaleźć zbiór filmów autora dotyczący istotnych zagadnień związanych z Joomla.

Poniżej kilka innych, interesujących artykułów dla użytkowników DJ-MediaTools:

Dodatek DJ-MediaTools można zakupić tutaj.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami przez chat, w komentarzach lub przez e-mail.

Pomoc Joomla